REKLAMA
Znaleziono 4695 wyników
W Polsce powstaje jedna z największych i najnowocześniejszych elektrowni gazowo-parowych w Europie [ZDJĘCIA+WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
W Polsce powstaje jedna z największych i najnowocześniejszych elektrowni gazowo-parowych w Europie [ZDJĘCIA+WIZUALIZACJE]
W województwie śląskim realizowana jest kolejna wielka inwestycja. W Rybniku powstaje jedna z największych i najnowocześniejszych elektrowni gazowo-parowych w Europie, która już od 2027 roku zapewni dostawy prądu dla aż 2 milionów odbiorców. Projekt realizowany jest przez konsorcjum składające się z firm: Polimex Mostostal oraz Siemens Energy. Dzięki wartości projektu sięgającej około 3,6 miliarda złotych, elektrownia gazowa w Rybniku jest jednym z najważniejszych przedsięwzięć energetycznych w Polsce.
Globalna firma ROCKWOOL zwiększa zatrudnienie i powierzchnię biurową w Poznaniuartykuł
Pokaż artykuł
Globalna firma ROCKWOOL zwiększa zatrudnienie i powierzchnię biurową w Poznaniu
Kolejna wielka, znana, globalna firma stawia na stolicę Wielkopolski. ROCKWOOL, duński producent szerokiej gamy wysokiej jakości produktów dla sektora budowlanego, powiększa swoją siedzibę w poznańskim biurowcu Nowy Rynek D. Związane jest to ze wzrostem zatrudnienia w ROCKWOOL GBS w Poznaniu.
Miliardy złotych na inwestycje kolejowe w województwie śląskimartykuł
Pokaż artykuł
Miliardy złotych na inwestycje kolejowe w województwie śląskim
Efektem wielkich i ważnych inwestycji na odcinku Katowice Szopienice Płd. – Katowice – Katowice Piotrowice oraz Zabrzeg – Zebrzydowice będzie zwiększenie dostępu do kolei oraz usprawnienie podróży i przewozu towarów na linii kolejowej do granicy z Czechami. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały dwie umowy o łącznej wartości ponad 5 mld zł netto. Inwestycja jest w 85% dofinansowana z Unii Europejskiej z instrumentu CEF „Łącząc Europę”.
Panattoni wynajęło 82 000 mkw. dla e-commerce w Poznaniu. Zatrudnienie znajdzie ok. 3000 pracownikówartykuł
Pokaż artykuł
Panattoni wynajęło 82 000 mkw. dla e-commerce w Poznaniu. Zatrudnienie znajdzie ok. 3000 pracowników
Panattoni z kolejną gigantyczną realizacją dla sektora odzieżowego. Wiodąca na globalnym rynku firma wynajęła 82 000 mkw. w Poznaniu. Zatrudnienie znajdzie ok. 3000 pracowników.
Grupa Żywiec otworzyła nową linię do produkcji puszek w Browarze Elblągartykuł
Pokaż artykuł
Grupa Żywiec otworzyła nową linię do produkcji puszek w Browarze Elbląg
Grupa Żywiec uruchomiła nowoczesną linię do produkcji puszek napojowych w Browarze Elbląg. Dzięki tej inwestycji nowa linia, o wydajności 60 tys. puszek na godzinę, dwukrotnie zwiększy swoje obecne zdolności produkcyjne, co czyni ją najszybszą w Grupie Żywiec. Ponadto umożliwi produkcję wszystkich wariantów puszek napojowych stosowanych do pakowania produktów Grupy, co pozwoli zaspokoić niemal 20 proc. rynkowego zapotrzebowania na piwo w puszkach w GŻ.
TAURON inwestuje w woj. śląskim w instalację do produkcji zielonego wodoruartykuł
Pokaż artykuł
TAURON inwestuje w woj. śląskim w instalację do produkcji zielonego wodoru
TAURON pozyskał ponad 133 mln zł dofinansowania na budowę innowacyjnej instalacji do produkcji wodoru RFNBO. Środki pochodzące z konkursu BGK przyczynią się m.in. do rozwoju komunikacji wodorowej oraz dekarbonizacji przemysłu w województwie śląskim.
Solec Park Medical Sulphur SPA – prestiżowa inwestycja w Solcu-Zdroju z opóźnieniami [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Solec Park Medical Sulphur SPA – prestiżowa inwestycja w Solcu-Zdroju z opóźnieniami [WIZUALIZACJE]
W Solcu-Zdroju, w województwie świętokrzyskim, dobiega końca budowa jednego z najbardziej ambitnych projektów sanatoryjno-hotelowych w regionie. Solec Park Medical Sulphur SPA, realizuje lokalny przedsiębiorca Czesław Sztuk, właściciel Uzdrowiska Solec-Zdrój oraz firm WodGaz i Gospodarstwa Rybackiego Wójcza. Obiekt ma oferować luksusowe warunki pobytu i szeroki wachlarz usług leczniczych.. Mimo zaawansowanego etapu prac, inwestycja napotyka trudności, a data otwarcia pozostaje nieznana.
TAURON rozpocznie prace przy remoncie zapory elektrowni wodnej w Pilchowicachartykuł
Pokaż artykuł
TAURON rozpocznie prace przy remoncie zapory elektrowni wodnej w Pilchowicach
Zarząd spółki TAURON Ekoenergia podpisał umowę o wartości ponad 93 mln zł na realizację zadania pn. „EW Pilchowice I Modernizacja Obiektów Zbiornika Wodnego”. Wykonawcą prac, wybranym w przetargu publicznym, jest firma Naviga-Stal z Kiełczowa. Pierwsze prace rozpoczną się już w styczniu 2026 roku.
Mazowieckie: Nowy przystanek w Józefinie zwiększy dostęp do koleiartykuł
Pokaż artykuł
Mazowieckie: Nowy przystanek w Józefinie zwiększy dostęp do kolei
Mieszkańcy podwarszawskiego Józefina zyskają dostęp do kolei i wygodne połączenie z Warszawą. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. w ramach „Rządowego programu budowy lub modernizacji przystanków kolejowych na lata 2021-2025”, zbudowały w Józefinie dwa nowe perony. Od soboty, 14 października, na przystanku zatrzymają się 86 pociągi pasażerskie jadące m.in. w kierunku Warszawy, Siedlec, Białej Podlaskiej i Terespola.
Lepszy dostęp do pociągów dla mieszkańców Sosnowca i Jaworznaartykuł
Pokaż artykuł
Lepszy dostęp do pociągów dla mieszkańców Sosnowca i Jaworzna
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. zwiększą dostęp do kolei w woj. śląskim. Mieszkańcy Sosnowca i Jaworzna zyskają lepsze warunki podróży do Katowic, Mysłowic i Krakowa z nowego przystanku Sosnowiec Centrum Handlowe Jęzor. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały umowę z wykonawcą na projekt i budowę przystanku w ramach „Rządowego programu budowy lub modernizacji przystanków kolejowych na lata 2021-2025”.
Lepszy dostęp do kolei w lubuskim – będzie nowy przystanek pod Zieloną Górąartykuł
Pokaż artykuł
Lepszy dostęp do kolei w lubuskim – będzie nowy przystanek pod Zieloną Górą
Mieszkańcy miejscowości Słone zyskają dogodniejszy dostęp do kolei. Na linii między Zieloną Górą a Żarami powstanie nowy przystanek. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały umowę na realizację inwestycji z „Rządowego programu budowy lub modernizacji przystanków kolejowych na lata 2021-2025”. Prace, przewidywane obecnie do końca 2024 r., warte są blisko 2,5 mln zł.
Pociągi znów pojadą z Poznania przez Grodzisk Wielkopolski do Wolsztyna [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Pociągi znów pojadą z Poznania przez Grodzisk Wielkopolski do Wolsztyna [ZDJĘCIA]
Między Poznaniem a Wolsztynem już od najbliższej niedzieli (12 marca) znów pojadą pociągi. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. zakończyły zasadnicze prace na odcinku Drzymałowo – Wolsztyn. Dla podróżnych przygotowano wygodne perony. Sprawne przejazdy zapewni wymieniony tor i nowoczesne urządzenia sterownia. Zakończenie całej inwestycji za ok. 108 mln zł z wielkopolskiego RPO planowane jest w II poł. br.
Wielka kolejowa inwestycja za 583 mln zł w Gliwicach [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Wielka kolejowa inwestycja za 583 mln zł w Gliwicach [ZDJĘCIA]
Efektem dużej inwestycji na stacji Gliwice Łabędy będzie lepszy dostęp do kolei dla mieszkańców. Usprawnią się przewozy towarowe w aglomeracji gliwickiej. Prace kolejowe i miejskie są zaawansowane, od 1 września przewidziano zmiany w komunikacji. Inwestycja realizowana przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. ma wartość 583 mln zł ze środków budżetowych.
Rusza nowa, wielka fabryka PepsiCo pod Środą Śląską na Dolnym Śląskuartykuł
Pokaż artykuł
Rusza nowa, wielka fabryka PepsiCo pod Środą Śląską na Dolnym Śląsku
Budowa największej i najbardziej zrównoważonej środowiskowo fabryki przekąsek PepsiCo w miejscowości Święte pod Środą Śląską, na Dolnym Śląsku dobiegła końca. Już w środę 31 maja nastąpi uroczyste otwarcie najnowszego zakładu produkcyjnego tego międzynarodowego giganta.
[śląskie] Rekordowa dotacja dla Jaworzna. 110 milionów na kanalizacjęartykuł
Pokaż artykuł
[śląskie] Rekordowa dotacja dla Jaworzna. 110 milionów na kanalizację
Komisja Europejska podjęła ostateczną decyzję w sprawie jaworznickiego projektu kanalizacyjnego. Sta...
[Gdańsk] Maszyna TBM wierci drugą nitkę tunelu pod Martwą Wisłąartykuł
Pokaż artykuł
[Gdańsk] Maszyna TBM wierci drugą nitkę tunelu pod Martwą Wisłą
W niedzielne południe gdański TBM rozpoczął wiercenie drugiej nitki tunelu pod Martwą Wisłą w Gdańsk...
[Wrocław] Oławska 12 – ostatnia działka na słynnym deptaku zagospodarowana. Rusza inwestycja dla biznesu – biurowiec Twelve.artykuł
Pokaż artykuł
[Wrocław] Oławska 12 – ostatnia działka na słynnym deptaku zagospodarowana. Rusza inwestycja dla biznesu – biurowiec Twelve.
Wrocławska Grupa i2 Development ogrodziła już teren i rozpoczyna prace nad nowoczesnym obiektem biur...
[Wrocław] Wyburzą most Żernicki i postawią zupełnie nową przeprawę. Znamy ofertyartykuł
Pokaż artykuł
[Wrocław] Wyburzą most Żernicki i postawią zupełnie nową przeprawę. Znamy oferty
Wrocławski magistrat szuka firmy, która przebuduje most Żernicki. Do przetargu zgłosiło się 9 chętny...
[Wrocław] Będzie nowy most Żernicki. Miasto przebuduje też inne przeprawyartykuł
Pokaż artykuł
[Wrocław] Będzie nowy most Żernicki. Miasto przebuduje też inne przeprawy
Wrocławski magistrat szuka firmy, która przebuduje most Żernicki. W najbliższych latach planowane są...
[Dolny Śląsk] Wielka fabryka baterii do e-aut SK Energy jednak nie powstanie w Polsce artykuł
Pokaż artykuł
[Dolny Śląsk] Wielka fabryka baterii do e-aut SK Energy jednak nie powstanie w Polsce
Wielka, nowoczesna fabryka baterii do e-aut za 650 mln euro niestety nie powstanie w Polsce. Koreańs...
REKLAMA